Vil du bli med inn i Anne Myrseths underlige univers? Hvor Raringene bor?
Billedkunstner Anne Kristin Myrseth har skapt Raringene Natt, Sol, Heimat og flere andre. Figurene er strikket og heklet og er gode å holde i, og rare. De lever sitt eget liv, som blir delvis nytt hver gang Anne inviterer barn til å være med inn i universet og samhandle med figurene.
Raringene er høgt og lavt i hvilken som helst kunstutstilling og er ivrige etter å fortelle om hvordan de opplever kunsten som vises. I TKF er det Ingvild Hovland Kaldals utstilling “Every time the sun comes up I´m in trouble” som presenteres. Raringene opplever Ingvilds utstilling for første gang og vil formidle sine spørrende tanker til ungene. Natt som alltid er trøtt og Heimat som bare vil være hjemme blir utfordret av Anne til å gjøre ting de ikke synes er behagelig for dem, men være en del av fellesskapet.
Anne Kristin Myrseth er utdannet ved Kunstakademiet i Trondheim med vekt på grafikk og maling og har senere gjennomgått pedagogisk utdanning.
Forestillingen passer for barn i alderen 3-8 år medfølgende en voksen.
