Vil du møte Sigurd, en ung kunstner som skal boltre seg i 2. etasje i Bispegata 9 A etter sommerferien med utstillingen «Det skvulper og skvalper mellom bergene»?
Sigurd Fiske Hokstad debuterte på Trøndelagsutstillingen i 2025 og har bl.a. deltatt på TKFs medlemsutstilling både i 2024 og 2025.
Sigurd behersker flere medier, på medlemsutstillingene har han vist maleri. På Trøndelagsutstillingen viste han vevnad av gjenbruksmateriale, på avgangsutstillingen KIT viste han en serie vevde billedtepper med tittelen «Tidevannets Gang, O Gud». Teppene var vevd av filler, rester, brukte tekstiler og funnede materialer. Arbeidet tok utgangspunkt i tidevannets bevegelser, repetisjon og langsomhet.
Vi gleder oss til Sigurds utstilling og stiller med åpne sanser for å oppleve hva en ung kunstner er opptatt av. Han deler sine refleksjoner i samtale med styremedlem TKF Jan Olav Straume.
Sigurd Fiske Hokstad har gått vegen fra medier og kommunikasjon på Trondheim Katedralskole (2019) til mastergrad i billedkunst ved KiT (2026).
